Pada system Easy czy sprzęgło?

Cmentarzysko temat├│w

Moderator: Bazyli

Pada system Easy czy sprzęgło?

Postprzez kargan w 15 Gru 2008, 17:37

Jako, ┼╝e to m├│j pierwszy post witam serdecznie wszystkich TwingoManiak├│w!

Jednocze┼Ťnie wielkie podzi─Ökowania dla wszystkich kt├│rzy udzielaj─ů sie na forum, Twingo mam ju┼╝ ponad dwa lata i wiele razy to w┼éa┼Ťnie na tym Forum udawa┼éo mi odszuka─ç co by┼éo przyczyn─ů usterek w ┼╗abie i jak si─Ö z nimi upora─ç.

Tym razem pewno┼Ťci nie mam, jak i mechanicy kt├│rzy ogl─ůdali ┼╗ab─Ö... na forum zagl─ůdam od momentu jak kupi┼éem ┼╗abojada i w─ůtki z Easy ┼Ťledz─Ö od pocz─ůtku - czyli szuka┼éem i czyta┼éem.
┼╗aba to wersja Easy z 97 roku, przejechane 105000 km, oczywi┼Ťcie piszczy trzy razy przy w┼é─ůczaniu, a podczas jazdy to czasami bez przerwy a┼╝ do zmiany biegu. Generalnie to dzia┼éa┼éo to Easy w miar─Ö ok (nie licz─ůc ┼╝abek na wstecznym :? ) i zapiszcza┼éo tak raz na jaki┼Ť czas a┼╝ zacz─Ö┼éo si─Ö dzia─ç co┼Ť takiego: wszystkie biegi OK opr├│cz 2, gdy wbijam 2 to silnik tak wyje jakby zaczyna┼é od jedynki - wchodzi na bardzo wysokie obroty zanim zacznie ci─ůgn─ůc, jak zaskoczy to prawie ko┼éa trac─ů przyczepno┼Ť─ç, do tego czasami te┼╝ auto potrafi zrobi─ç kilka ┼╝abek... (wszystko to dzieje sie tylko na drugim biegu)
Mechanicy ogl─ůdali ┼╗abojada i m├│wi─ů, ┼╝e to raczej nie sprz─Ög┼éo, chocia┼╝ jak zaci─ůgn─Ö r─Öczny i wbije wy┼╝szy bieg to zanim auto zacznie si─Ö d┼éawi─ç to obroty s─ů do┼Ť─ç wysokie.

Pytanie moje jest takie - czy obstawiacie r├│wnie┼╝, ┼╝e do wyrzucenia jest Easy czy to sprz─Ög┼éo po prostu si─Ö ┼Ťlizga (chocia┼╝ je┼Ťli ju┼╝ to powinno si─Ö ┼Ťlizga─ç na wszystkich biegach :?: )
Czy mo┼╝e to kt├│ry┼Ť z czujnik├│w Easy, ew. wtyki lub kable, czy ca┼ékiem co┼Ť innego :?: Mo┼╝e kt├│remu┼Ť z Was forumowicz├│w uda┼éo sie upora─ç z podobnym problemem :?:

Pozdrawiam!
kargan
D7F `97 Easy Liberty
kargan
Pocz─ůtkuj─ůcy

Do┼é─ůczenie: 15 Gru 2008, 16:51
Miejscowo┼Ť─ç: S┼éubice

Re: Pada system Easy czy sprzęgło?

Postprzez GR71 w 16 Gru 2008, 18:25

Wywal to dziadostwo i ciesz się pedałem sprzęgła i hamulca jak Bozia przykazała. :mrgreen:
Powodzenia. Od momentu usuniecia tego patentu Twingo stało się samochodem BEZAWARYJNYM.
PEUGEOT 407 SW r.2010 1.6HDI srebrny.
PEUGEOT 107 Urban r.2010 1.0

Nigdy nie k┼é├│─ç si─Ö z idiot─ů, poniewa┼╝ sprowadzi Ci─Ö do swojego poziomu i pokona do┼Ťwiadczeniem. :-(
Awatar u┼╝ytkownika
GR71
dr ┼╗abologii

Do┼é─ůczenie: 24 Gru 2005, 12:26
Miejscowo┼Ť─ç: Krak├│w

Postprzez skuterek w 22 Gru 2008, 19:03

Tu chodzi o to , ┼╝e niekt├│rzy tak jak ja kupili easy po to ┼╝eby to mie─ç a nie ┼╝eby to wypruwa─ç. Wszelkie informacje od os├│b kt├│re chod┼║ troch─Ö grzebali przy tym systemie b─Öd─ů bardzo pomocne. Jakie┼Ť warsztaty kt├│re maj─ů poj─Öcie o tym i nie zrujnuj─ů portfela. Rady typu wyrzu─ç to mog─ů niekt├│rych tylko poddenerwowa─ç. Ja osobi┼Ťcie tzn moja ┼╝ona chce easy i nie mam zamiaru tego wypruwa─ç tylko znale┼║─ç osob─Ö kt├│ra ma o tym poj─Öcie i pomo┼╝e w ewentualnej naprawie. Poczynaj─ůc od elektryka a ko┼äcz─ůc na mechaniku. Kupili┼Ťmy ten samoch├│d tydzie┼ä temu bo taki chcieli┼Ťmy. Nast─Öpny mam nadziej─Ö b─Ödzie taki sam tylko w sk├│rze i z automatem ale to za jaki┼Ť czas. Niestety nie pomog─Ö ci bo nie znam sie jeszcze na tym ale tematy o easy bacznie obserwuj─Ö i wszelkiego rodzaju informacje o awariach i ewentualnych naprawach bardzo si─Ö przydadz─ů chodziarz s─ů bardzo ubogie.
skuterek
Forumowicz

Do┼é─ůczenie: 15 Gru 2008, 17:23
Miejscowo┼Ť─ç: Babice

Postprzez GR71 w 23 Gru 2008, 13:19

No to Ci co kupili by nie wypru─ç musz─ů si─Ö m─Öczy─ç. EASY do niedawna by┼éo systemem w Polsce baaaardzo ma┼éo znanym. Osobi┼Ťcie nie znam zak┼éadu chc─ůcego podj─ů─ç si─Ö naprawy tego systemu - ┼é─ůcznie z ASO. Jak kolega szuka┼é w─ůtk├│w o easy to wie kto sobie go naprawi┼é. Warto pisa─ç do niego na PW

Nigdy nie k┼é├│─ç si─Ö z idiot─ů, poniewa┼╝ sprowadzi Ci─Ö do swojego poziomu i pokona do┼Ťwiadczeniem. :-(
Awatar u┼╝ytkownika
GR71
dr ┼╗abologii

Postprzez karalajna w 04 Sty 2009, 10:35

no wlasnie ja tez mam taki problem a nie chce go przerabiac
Awatar u┼╝ytkownika
karalajna
Pocz─ůtkuj─ůcy

Do┼é─ůczenie: 03 Sty 2009, 23:48
Miejscowo┼Ť─ç: Ostr├│w wielkopolski, Kalisz

Postprzez GR71 w 05 Sty 2009, 09:22

Raczej nie jest to sprz─Ög┼éo - (do postu pierwszego :D ) sprawdzenie sprz─Ög┼éa w spos├│b opisany wy┼╝ej nie jest celowy w systemie easy - gdy┼╝ automatycznie komputer b─Ödzie pr├│bowa┼é ruszy─ç i si┼éownik b─Ödzie odci─ůga┼é wide┼éki wyciskowe.
W rocznikach > 96 jest samoregulacja sprzęgła. Kolega kargan tym sposobem prawie go wyregulował :D .
a regulacja wygl─ůda nastepuj─ůco:
nagrza─ç silnik do w┼é─ůczenia si─Ö wentylatora.
Wy┼é─ůczy─ç silnik.
Usi─ů┼Ť─ç w ┼Ťrodku
zaci─ůgn─ů─ç reczny
uruchomi─ç silnik
wcisn─ů─ç peda┼é hamulca i wrzuci─ç 5 bieg (nie naciska─ç peda┼éu przyspieszenia!)
usłyszysz pojedynczy pisk - koniec regulacji :wink:

Awatar u┼╝ytkownika
GR71
dr ┼╗abologii

Postprzez skuterek w 15 Sty 2009, 15:51

Kargan mineło trochę czasy i jak tam twoje easy.
skuterek
Forumowicz

Postprzez kargan w 25 Sty 2009, 11:00

Generalnie to nic się nie zmieniło i easy tak działa jak (nie)działało :wink:
Wywala─ç w ciemno easy na pewno nie b─Öd─Ö bo je┼║dzi si─Ö z tym czyms naprawde wygodnie. A ┼╝e pogoda za oknem nie zach─Öca do grzebania przy aucie wiec sam tez nie mam nazbyt ochoty sprawdzac kabelek po kabelku i czujnik po czujniku co z tym easy wiecÔÇŽ jak na razie pozosta┼éo mi przymkn─ůc na to oko, ┼╝e zaba ┼Ťlizga si─Ö na dw├│jceÔÇŽ.
D7F `97 Easy Liberty
kargan
Pocz─ůtkuj─ůcy

Do┼é─ůczenie: 15 Gru 2008, 16:51
Miejscowo┼Ť─ç: S┼éubice

Postprzez skuterek w 04 Cze 2009, 13:37

kargan napisał(a):Generalnie to nic się nie zmieniło i easy tak działa jak (nie)działało :wink:
Wywala─ç w ciemno easy na pewno nie b─Öd─Ö bo je┼║dzi si─Ö z tym czyms naprawde wygodnie. A ┼╝e pogoda za oknem nie zach─Öca do grzebania przy aucie wiec sam tez nie mam nazbyt ochoty sprawdzac kabelek po kabelku i czujnik po czujniku co z tym easy wiecÔÇŽ jak na razie pozosta┼éo mi przymkn─ůc na to oko, ┼╝e zaba ┼Ťlizga si─Ö na dw├│jceÔÇŽ.

Czy co┼Ť zmieni┼éo si─Ö po p├│┼é roku bo ja raczej si─Ö poddaj─Ö.
skuterek
Forumowicz

Powr├│─ç do Archiwum

Kto jest na forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy to forum: Google [Bot] oraz 1 go┼Ť─ç