Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /twingo/forum-stare/common.php on line 106
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 942: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 942: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3545: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3547: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3548: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3549: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
Twingo Klub Polska • Zobacz temat - Oszcz─Ödna jazda na gazie

Oszcz─Ödna jazda na gazie

Cmentarzysko temat├│w

Moderator: Bazyli

Oszcz─Ödna jazda na gazie

Postprzez Peres w 02 Sty 2012, 16:55

Chciałbym się dowiedzieć, jakiej techniki jazdy używacie aby wasze Żaby paliły jak najmniej gazu? :)
Moja ┼╗abka ;) http://forum.twingo.pl/viewtopic.php?f=48&t=12692

Naprawy bie┼╝─ůce samochod├│w osobowych oraz sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed i po zakupie!! kontakt PW, GG-6965289!
Awatar u┼╝ytkownika
Peres
Starszy mechanik

Do┼é─ůczenie: 07 Lip 2011, 22:30
Miejscowo┼Ť─ç: Szczecinek
Silnik: C3g 1.2 (55KM)
Rocznik: 1994

Re: Oszcz─Ödna jazda na gazie

Postprzez Gobol w 02 Sty 2012, 18:22

z racji tego, ┼╝e gaz jest niskoenergetyczny w por├│wnaniu do benzyny, wi─Öc daje mniej KM w silniku - ┼╝eby ┼╝aba ma┼éo pali┼éa trzeba ograniczy─ç pr─Ödko┼Ť─ç podr├│┼╝n─ů z jak─ů si─Ö je┼║dzi + og├│lne zasady "ecodrivingu"...
spalanie gazu przy pr─Ödko┼Ťci 80kmh jest zno┼Ťne, natomiast przy 120kmh ju┼╝ robi si─Ö "niezno┼Ťne"...

a tak w og├│le to zale┼╝y jak si─Ö komu spieszy...
C3G 700 '96 [LPG] indian yellow + canvas sun roof
Inni ch─Ötnie pomog─ů Tobie, pod warunkiem, ┼╝e zobacz─ů, ┼╝e chcesz sobie sam pom├│c !
Awatar u┼╝ytkownika
Gobol
prof. ┼╗abologii

Do┼é─ůczenie: 20 Mar 2005, 18:40
Miejscowo┼Ť─ç: Katowice
Rocznik: 1995

Postprzez Andro1994 w 02 Sty 2012, 19:36

Gobol mylisz si─Ö, z 1kg gazu mo┼╝na uzyska─ç o 15-20% wi─Öcej mocy ni┼╝ z benzyny(gaz ma wi─Öksz─ů warto┼Ť─ç opa┼éow─ů), niestety stare instalacje tego nie wykorzystuj─ů(ze wzgl─Ödu na jego lotny stan). Np. instalacja IV generacji pozwala na otrzymanie identycznej mocy co z benzyny. Gen. V(wtrysk ciek┼éego gazu) ju┼╝ pozwala na wyci─ůgni─Öcie nieco wi─Ökszej mocy.

qloq tylko nie pr├│buj "przykr─Öca─ç" tej instalacji, ju┼╝ nie jeden bawi┼é si─Ö regulacj─ů, a potem dziwi si─Ö, ┼╝e zawory powypalane.
Image
Awatar u┼╝ytkownika
Andro1994
Profesjonalny ┼╗abolog

Do┼é─ůczenie: 06 Lis 2008, 22:19
Miejscowo┼Ť─ç: Ka┼éuszyn

Postprzez Peres w 02 Sty 2012, 21:16

Wiem Wiem, znam si─Ö troche na tym, ostatnio sobie jeszcze odkr─Öci┼éem nieco ┼Ťrub─Ö dla ┼Ťwi─Ötego spokoju, koledze w BMW wypali┼éo wszystkie wtryski i uszczelki kolektora dolotowego od za biednej mieszanki w po┼é─ůczeniu ze strza┼éami gazu.

Naprawy bie┼╝─ůce samochod├│w osobowych oraz sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed i po zakupie!! kontakt PW, GG-6965289!
Awatar u┼╝ytkownika
Peres
Starszy mechanik

Postprzez panrysiek w 02 Sty 2012, 22:43

Normalny ecodriving czyli wczesne prze┼é─ůczanie bieg├│w, unikanie ca┼ékowitego zatrzymywania si─Ö na ┼Ťwiat┼éach, wy┼é─ůczanie silnika (tylko cieplego) przy d┼éu┼╝szych postojach na ┼Ťwiat┼éach (sekundniki na ┼Ťwiat┼éach ostatnio zamontowane we Wro bardzo spraw─Ö u┼éatwiaj─ů), umiarkowana pr─Ödko┼Ť─ç na trasie (czyli zgodnie z przepisami), kontrola ci┼Ťnienia w oponach co tydzie┼ä itd itp Dodatkowo systematycznie wymieniane kable i ┼Ťwiece+ olej syntetyczny.
Nie wiem czy s─ů jakie┼Ť triki specjalnie dla LPG.
Efekt: 6.1l/100km 2 osoby+ dziecko+2 koty+ du┼╝o baga┼╝u na trasie Skar┼╝ysko Kamienna-Wroc┼éaw (dzi┼Ť w ┼Ťrodku dnia)
Turkusowa ┼╝abka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
panrysiek
Szef oddziału lokalnego

Do┼é─ůczenie: 10 Gru 2005, 12:33
Miejscowo┼Ť─ç: WRO

Postprzez Peres w 02 Sty 2012, 23:24

Bardzo ┼éadny wynik, mi na dzie┼ä dzisiejszy wychodzi spalanie w granicach 8l/100km co nie jest z┼éym wynikiem ale nie zadowala mnie to w 100%, silnik mam w niez┼éym stanie, sond─Ö w bdb stanie i zawory z optymalnym luzem, nie by┼éo by to z┼ée spalanie gdyby nie du┼╝a rozbie┼╝no┼Ť─ç w spalaniu, np dzis zalewam za 40z┼é i zrobi─Ö od pustego zbiornika ok 150km a za tydzie┼ä 130, wydaje mi si─Ö, ┼╝e ma na to wp┼éyw kaloryczno┼Ť─ç gazu a tak┼╝e czy zatankowa┼éem z partii po dostawie lub przed dostaw─ů.

Awatar u┼╝ytkownika
Peres
Starszy mechanik

Postprzez cyklista w 03 Sty 2012, 07:02

Gobol napisa┼é(a):z racji tego, ┼╝e gaz jest niskoenergetyczny w por├│wnaniu do benzyny, wi─Öc daje mniej KM w silniku - ┼╝eby ┼╝aba ma┼éo pali┼éa trzeba ograniczy─ç pr─Ödko┼Ť─ç podr├│┼╝n─ů z jak─ů si─Ö je┼║dzi + og├│lne zasady "ecodrivingu"...
spalanie gazu przy pr─Ödko┼Ťci 80kmh jest zno┼Ťne, natomiast przy 120kmh ju┼╝ robi si─Ö "niezno┼Ťne"...

a tak w og├│le to zale┼╝y jak si─Ö komu spieszy...

ale i tak silnik dostaje za swoje na gazie zwłaszcza gniazda zaworów
:idea: jak nie wierzysz to zobacz sobie różnicę między silnikiem który był zagazowany a benzynowym
:wink: jak wygl─ůda jego ┼Ťrodek
Ostatnio edytowany przez cyklista, 03 Sty 2012, 07:14, edytowano w sumie 1 raz
[

******************************************************************************************************************* 4
cyklista
Starszy mechanik

Do┼é─ůczenie: 19 Wrz 2010, 14:32

Postprzez tfelek w 03 Sty 2012, 07:08

Powiem tak jak kto┼Ť ma gaz i jeszcze chce mniej ┼╝eby mu pali┼é to niech je┼║dzi rowerem.. :D :D No a wiem tylko jak chcesz zobaczy─ç realne spalanie to zatankuj do pe┼éna przejedz okre┼Ťlon─ů ilo┼Ť─ç kilometr├│w najlepiej jak najwi─Öcej i sprawd┼║ ile ci spali┼é, a nie ze tankujesz za 40 i przeje┼╝d┼╝asz 140km a innym razem 130km Takie jest moje zdanie.. Kto┼Ť te┼╝ pyta┼é czy zak┼éadam gaz do RS a ja do niego Puknij si─Ö w g┼éow─Ö.... Jak nie mam $$ na paliwo i je┼╝d┼╝─Ö komunikacja albo rowerem hehe
Twingo RS
Image
Image
Awatar u┼╝ytkownika
tfelek
Szef oddziału lokalnego

Do┼é─ůczenie: 13 Gru 2006, 11:57
Miejscowo┼Ť─ç: Warszawa-wola-piaseczno
Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
Rocznik: 2009

Postprzez palpio w 03 Sty 2012, 07:47

gloq napisa┼é(a):Bardzo ┼éadny wynik, mi na dzie┼ä dzisiejszy wychodzi spalanie w granicach 8l/100km co nie jest z┼éym wynikiem ale nie zadowala mnie to w 100%, silnik mam w niez┼éym stanie, sond─Ö w bdb stanie i zawory z optymalnym luzem, nie by┼éo by to z┼ée spalanie gdyby nie du┼╝a rozbie┼╝no┼Ť─ç w spalaniu, np dzis zalewam za 40z┼é i zrobi─Ö od pustego zbiornika ok 150km a za tydzie┼ä 130, wydaje mi si─Ö, ┼╝e ma na to wp┼éyw kaloryczno┼Ť─ç gazu a tak┼╝e czy zatankowa┼éem z partii po dostawie lub przed dostaw─ů.

Po pierwsze gloq skoro nie zadowala Ci─Ö wynik spalania to zr├│b porz─ůdek z instalacj─ů gazow─ů ,bo na chwil─Ö obecn─ů masz instalacj─Ö I gen czyli jak sam wcze┼Ťniej pisa┼ée┼Ť (bez silniczka krokowego b─ůd┼║ jak kto woli attuatora) a to dzia┼éa jak ga┼║nik i zasada ecodrivingu tu si─Ö nie sprawdza. Najistotnieszym elementem w tej chwili jest w twoim przypadku reduktor oraz czas w jakim prze┼éanczasz z benzyny na gaz oraz czy robisz kr├│tkie czy d┼éugie odcinki(przebiegi). Je┼Ťli bardzo szybko prze┼éanczasz na gaz przy niedogrzanym reduktorze wtedy membrany w reduktorze puszczaj─ů bardzo du┼╝─ů ilo┼Ť─ç propanu a przy kr├│tkich odcinkach robi Ci to du┼╝e spalanie. Po zamontowaniu krok├│wki i dobrym ustawieniu instalacji na kompie i analizatorze spalin ze spalaniem mo┼╝esz zej┼Ť─ç o jak─ů┼Ť litr─Ö na 100 km ale czy to si─Ö a┼╝ tak op┼éaca to niewiem. Pami─Ötaj aby regularnie spuszcza─ç mazut z reduktora oczywi┼Ťcie na ciep┼éym reduktorze. Pozdro
palpio
Forumowicz

Do┼é─ůczenie: 27 Wrz 2011, 20:16
Miejscowo┼Ť─ç: Przemy┼Ťl

Postprzez panrysiek w 03 Sty 2012, 09:42

@tfelek: w┼éa┼Ťciciel Porsche powie: jak nie mam kasy na paliwo kupuj─Ö Renault Clio RS (no bo raczej nie Twingo RS- to jest pa┼ä na zakupy ;) i wygl─ůda ma┼éo powa┼╝nie )
Punkt widzenia zale┼╝y od punktu siedzenia.
Ja tam polubilem ecodriving i to niekoniecznie ze wzgl─Ödu na dziadowskie (??) oszcz─Ödno┼Ťci (w moim przypadku 1200z┼é rocznie) ale tak┼╝e za ┼Ťwiadomo┼Ť─ç, ┼╝e je┼╝d┼╝─Ö przepisowo, nie p┼éac─Ö (bo nie dostaj─Ö!!) mandat├│w, od 10 lat nie mia┼éem wypadku ani st┼éuczki i je┼╝d┼╝─Ö bezpiecznie!

A je┼Ťli chodzi o rower to owszem- w sezonie marzec-pa┼║dziernik przeje┼╝d┼╝am dziennie 40-60km i bardzo sobie chwal─Ö jako alternatyw─Ö stania w korkach. Na odcinkach do 5km jestem szybszy od samochodu, na odcinkach do 10km poza szczytem trac─Ö do 5 minut (oczywi┼Ťcie w szczycie zn├│w jestem szybszy).
Komunikacji publicznej natomiast unikam.
Turkusowa ┼╝abka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
panrysiek
Szef oddziału lokalnego

Do┼é─ůczenie: 10 Gru 2005, 12:33
Miejscowo┼Ť─ç: WRO

Postprzez Peres w 03 Sty 2012, 12:24

palpio Kto CI powiedzia┼é, ┼╝e mam instalacje I gen? Jakby┼Ť poczyta┼é troche w tematach gazu to by┼Ť wiedzia┼é, ┼╝e mam za┼éo┼╝on─ů now─ů instalacj─Ö II gen BRC Blitz wyposa┼╝on─ů w attuator, nie mam poj─Öcia sk─ůd Ci si─Ö to wzi─Ö┼éo, to nie jest pierwszy temat kt├│ry poruszam w temacie gazu, a temat zak┼éada┼éem z zamys┼éem tego aby osoby kt├│re umiej─ů naprawd─Ö ekonomicznie je┼║dzi─ç podzieli┼éy si─Ö ze mn─ů t─ů wiedz─ů 8)

Awatar u┼╝ytkownika
Peres
Starszy mechanik

Postprzez Zielony w 03 Sty 2012, 13:51

Prosta sprawa - za┼éo┼╝y─ç dziennik na motostat i sprawdza─ç na bie┼╝─ůco jak spala.

Po za tym... jest gaz, s─ů wysokie oborty, jest ubaw. Gaz wychodzi mnie tylko 12z┼é taniej na 100 km ale jaka frajda z jazdy non stop 4000+ obrot├│w :D

w mie┼Ťcie w granicach 8,5 litra, w trasie 6,5-7 przy nieprzekraczaniu 100 km/h
Image Image
Image
Awatar u┼╝ytkownika
Zielony
Młodszy pomocnik mechanika

Do┼é─ůczenie: 01 Mar 2011, 14:06
Silnik: D7f 1.2 (60KM)
Rocznik: 1997

Postprzez Andro1994 w 03 Sty 2012, 16:16

cyklista napisał(a): ale i tak silnik dostaje za swoje na gazie zwłaszcza gniazda zaworów
:idea: jak nie wierzysz to zobacz sobie różnicę między silnikiem który był zagazowany a benzynowym
:wink: jak wygl─ůda jego ┼Ťrodek

Mit jakich ma┼éo, je┼╝eli mieszanka nie jest za uboga, to nie ma r├│┼╝nicy mi─Ödzy benzyn─ů a gazem, w obydwu przypadkach silnik "dostaje" tak samo.
Image
Awatar u┼╝ytkownika
Andro1994
Profesjonalny ┼╗abolog

Do┼é─ůczenie: 06 Lis 2008, 22:19
Miejscowo┼Ť─ç: Ka┼éuszyn

Postprzez palpio w 03 Sty 2012, 19:25

Sorki gloq pomyli┼éem Ci─Ö z kim┼Ť :oops:
palpio
Forumowicz

Do┼é─ůczenie: 27 Wrz 2011, 20:16
Miejscowo┼Ť─ç: Przemy┼Ťl

Postprzez Peres w 03 Sty 2012, 22:43

Nic si─Ö nie sta┼éo :D Co do tego mitu dotycz─ůcego gazu to r├│wnie┼╝ si─Ö z nim nie zgadzam, dzisiejsze instalacje gazowe s─ů wykonane w tak dopracowanej technologi, ┼╝e niekiedy przewy┼╝szaj─ů jako┼Ťci─ů i zdobytymi osi─ůgami instalacje gazowe, poza tym instalacja jak ka┼╝dy inny element samochodu ulega zu┼╝yciu i trzeba o niego dba─ç, jak kto┼Ť nie dba, nie serwisuje to silnik si─Ö zu┼╝ywa o wiele szybciej, a jak kto┼Ť dba to nie do┼Ťwiadczy nadmiernego zu┼╝ycia silnika :D

Awatar u┼╝ytkownika
Peres
Starszy mechanik

Nast─Öpna

Powr├│─ç do Archiwum

Kto jest na forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy to forum: Brak zarejestrowanych u┼╝ytkownik├│w oraz 0 go┼Ťci